Agro Klaster Kujawy - Stowarzyszenie Na Rzecz Innowacji i Rozwoju
www.agroklaster.pl

Agro Klaster Kujawy podpisał porozumienie o współpracy gospodarczej i innowacyjnej z indyjskiem stanem Haryana 

Agro Klaster Kujawy podpisał w Nowym Delhi w dniu 18 kwietnia 2017 r.  porozumienie o współpracy z władzami indyjskiego stanu Haryana. Porozumienie dotyczy współpracy komercyjnej oraz naukowo-badawczej w przemyśle rolno-spożywczym.


       

Porozumienie dotyczy w szczególności wspólnych inwestycji w produkcję zdrowej żywności oraz prac nad nowymi technologiami produkcji z wykorzystaniem wiedzy naukowej i potencjału obu krajów. Zarówno Polska jak i Indie mają do zaoferowania wiele w tej dziedzinie – oba kraje są w czołówce producentów i eksporterów wielu produktów spożywczych i rolnych, jednak ich potencjał jest zgoła odmienny.

Dla stanu Haryana priorytetem, prócz pozyskania inwestycji w nowe technologie spożywcze, jest również import bezpiecznych i zdrowych produktów konsumenckich, z których Polska jest coraz bardziej w świecie znana. Przewaga konkurencyjna wielu rodzimych produktów zauważona została również w Indiach.

Dla polskich przedsiębiorców i uniwersyteckich jednostek naukowych zrzeszonych w Agro Klastrze Kujawy jest to okazja do nawiązania bliższych relacji gospodarczych i naukowych umożliwiających pozyskanie nowych rynków zbytu oraz rozwój już istniejących technologii w kraju. Porozumienie ma na celu nie tylko pobudzenie wymiany handlowej, ale także stworzenie platformy do wspólnych badań i inwestycji rozwojowych w przemysłach spożywczych obu regionów – zaznacza zarząd Agro Klastra Kujawy.

Jak podkreślają strony porozumienia – współpraca będzie miała na uwadze interes producentów z obu krajów. Zdaniem sygnatariuszy zawiązanie bliższej współpracy w produkcji spożywczej umocni Polskę i Indie na mapie globalnych graczy w tej dziedzinie.

O Agro Klaster Kujawy

Agro Klaster Kujawy - Stowarzyszenie Na Rzecz Innowacji i Rozwoju, to organizacja zrzeszająca producentów produktów spożywczych i rolnych oraz maszyn i urządzeń do ich przetwórstwa z jednostkami otoczenia biznesu, w tym jednostkami badawczo-rozwojowymi i uniwersytetami w Bydgoszczy i Toruniu. Celem organizacji jest podnoszenie konkurencyjności i innowacyjności rodzimych firm i instytucji związanych z agrobiznesem oraz tworzenie przyjaznych warunków dla tej branży w relacjach krajowych i z zagranicą.

O stanie Haryana, Indie

Stan Haryana o populacji ponad 25 mln mieszkańców jest jednym z najbardziej rozwiniętych ekonomicznie stanów Indii. Od kilkunastu lat przoduje w pozyskiwaniu inwestycji zewnętrznych. Produkcja rolna, obok przemysłu ciężkiego oraz usług biznesowych, stanowi jeden z filarów lokalnej gospodarki, gdzie co drugi mieszkaniec utrzymuje się z rolnictwa. Odmienny od Polski, ciepły i suchy klimat umożliwia produkcję ryżu, bawełny oraz egzotycznych owoców i warzyw nie występujących w Europie.

 

Osoba kontaktowa: Sławomir Sobański, Zastępca Prezesa Zarządu, tel. 784 781 555, e-mail: s.sobanski@agroklaster.pl

 

Copyright © 2016-2019 www.agroklaster.pl

Agro Klaster Kujawy - Stowarzyszenie Na Rzecz Innowacji i Rozwoju

Strona główna     17.05.2019 – zawarcie Porozumienia o współpracy     07.12.2018 - Seminarium \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Finansowanie projektów innowacyjnych...\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"     NCBiR dla firm w Bydgoszczy     29.06.2018 - Walne Zebranie Członków     05.06.2018 - Autoewaluacja Agro Klastra Kujawy     12.04.2018 - Indeks dla rolnika     27.03.2018 - Nowy skład Prezydium Grupy Roboczej nr 2 ds. Krajowych Inteligentnych Specjalizacji     20.10.2017 - AgroProdMash Moskwa     17.10.2017 - Panel Ekspertów     5-7.09.2017 - Kongres SERIA     18.04.2017 - Porozumienie międzynarodowe     14.02.2017 - Nowa firma w Agro Klastrze Kujawy     27.10.2016 - Nowi członkowie Agro Klastra Kujawy     24-28.09.2016 - Smaki Regionów - Poznań 2016     19-20.09.2016 - 4th Cluster Matchmaking Conference: Internationalisation the Strategic Way     02-03.07.2016 - Agro-Tech w Minikowie     10.06.2016 - Walne Zebranie Członków Agro Klastra Kujawy     18.05.2016 - Nowa firma w Agro Klastrze Kujawy     06.05.2016 - artykuł o Agro Klastrze Kujawy w Regionalnym Informatorze Rolniczym (dodatek do Expressu Bydgoskiego)     Agro Klaster Kujawy wyróżniony przez PARP     Agroenergetyka - nasze firmy: Biogazownia Rypin sp. z o.o. i Wiatrak sp. z o.o. w telewizji!     27.01.2016 - porozumienie o współpracy ze Stowarzyszeniem POLAXIS     03.12.2015 - DRUGA REGIONALNA KONFERENCJA PRZEDSIĘBIORCÓW SEKTORA ROLNO-SPOŻYWCZEGO     Podstawa działania     Cele działania     Statut Klastra     Władze Klastra     KRS, REGON, NIP,Rachunek bankowy     Logotypy klastra     Lista firm i instytucji – członków Klastra     Katalog firm członkowskich do pobrania     Jak przystąpić do klastra     Składki członkowskie     Nasi członkowie - o nas     Dla Mediów     Opracowanie i wdrożenie strategii rozwoju Agro Klastra Kujawy     Kontakt
projekt strony strony internetowe bydgoszcz